Ecologizare în Gorj


Direcția Județeană de Management Integrat al Deșeurilor și Protecția Animalelor Gorj, coordonatorul proiectului „Let`s Do It Romania” în județul Gorj, va organiza pe data de 17 septembrie o nouă campanie de ecologizare în județ.

„Pe această cale îi invităm pe toți cei care vor să participe, inclusiv autoritățile locale, ONG-urile, companiile private, insitituțiile publice să confirme acest lucru până pe data de 8 septembrie, la numărul de telefon 0253/216.132 sau pe adresa de mail sjgdasgorj@yahoo.com. Dacă la ultima acțiune am reușit să mobilizăm aproximativ 11.000 de oameni, anul acesta ne dorim ca numărul voluntarilor să fie mult mai mare”, anunță organizatorii.

Voluntarii vor primi saci și mănuși.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.