La Olimpiada de Geografie, gorjenii doar un premiu special


Primăria şi Consiliul Local Târgu-Jiu au oferit două premii speciale pentru elevii participanţi la Olimpiada Naţională de Geografie. Premiul pentru cel mai bun punctaj obţinut de un elev în cadrul Olimpiadei Naţional de Geografie i-a revenit elevului Muntean Dorian Gabriel, de la Colegiul Naţional „Spiru Haret” din Galaţi, câştigătorul premiului I la clasa a VIII-a. Pentru gorjeni,  premiul pentru cel mai bun punctaj obţinut de un elev gorjean, acesta i-a fost acordat elevului Stoichiţă Aurelian, de la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Motru.

În urma desfăşurării probelor teoretice şi practice de la Târgu-Jiu, zeci de elevi au fost premiaţi pentru rezultatele obţinute, primul loc pe podium fiind ocupat de elevi din Galaţi, Mureş, Hunedoara, Piatra-Neamţ şi Bucureşti. La clasa a VIII-a, premiul I a fost obţinut de Muntean Dorian Gabriel, de la Colegiul Naţional „Spiru Haret” din Galaţi, premiul II i-a revenit elevei Vasiliu Andreea, de la Şcoala Gimnazială Nr. 81 Bucureşti, iar premiul III elevei Dumitru Theodora Elena, de la Şcoala Gimnazială Nr. 188 Bucureşti. La clasa a IX-a, pe primele trei locuri s-au clasat elevii Georgiana Stuparu, de la Liceul Tehnologic „Petru Maior” din Reghin, Mureş, Ioan Adrian Toma, de la Colegiul Naţional „Unirea” din Focşani, Vrancea, şi Andrei Gheorghe Găvenea, de la Colegiul Naţional „Sf. Sava” din Bucureşti. La clasa a X-a, primul loc a fost ocupat de Şortan Sonia Adelina, de la Colegiul Naţional „Decebal” din Deva, Hunedoara, locul al II-lea de Rădulescu Anca Maria, de la Colegiul Naţional „Ion C. Brătianu” din Piteşti, Argeş, iar locul III de Şorea Ionuţ, de la Liceul Tehnologic „Nicolae Iorga” din Negreşti, Vaslui. La clasa a XI-a, premiul I i-a fost acordat elevului Matei Ştefan Cornea, de la Colegiul Naţional „Petru Rareş” din Piatra-Neamţ, premiul II i-a revenit elevului Aurelian Dragoş Mohan, de la Colegiul Naţional „Andrei Şaguna” din Braşov, iar premiul III elevei Maria Prisacariu, de la Liceul Teoretic „Al. Ioan Cuza” din Alexandria, Teleorman. În ceea ce priveşte clasa a XII-a, premiul I i-a fost acordat elevului Onofrei Claudiu Marian, de la Colegiul Militar „Ştefan cel Mare” din Câmpulung Moldovenesc, Suceava, premiul II i-a revenit elevului Traian Tomenco, de la Liceul Teoretic „Constantin Brâncoveanu” din Bucureşti, iar premiul III elevului Ştefan Alexandru Vasile, de la Colegiul Naţional „Ienăchiţă Văcărescu” din Târgovişte, Dâmboviţa.

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.