Patru ani de „Les amis francophones”


100_1416Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj în parteneriat cu Association Roumaine des Professeurs de Francais – Gorj și Casa Corpului Didactic Gorj, organizează cea de-a IV-a ediție a Festivalului-concurs de creație francofonă „Les amis francophones”.

Manifestarea marchează în fiecare an Săptămâna Internațională a Francofoniei, care se desfășoară în perioada 16-22 martie. Festivalul-concurs se va desfășura pe data de 16 martie, începând cu orele 09.00, la Școala Gimnazială „Ecaterina Teodoroiu” din Târgu Jiu și va cuprinde două secțiuni, respectiv o secțiune de compoziții plastice și o secțiune dedicată elevilor care doresc să recite și să cânte în limba franceză.
Organizatorilor li s-au alăturat de asemenea și Universitatea „Constantin Brâncuşi” din Târgu Jiu; Universitatea „Spiru Haret” Bucureşti – Centrul Tehnologic Târgu Jiu; Asociaţia „Tineri  Fără  Frontieră” Gorj; Biblioteca Judeţeană „Christian  Tell”, Târgu Jiu; Direcţia Judeţeană pentru Cultură, Culte si Patrimoniul Cultural Naţional Gorj; Departamentul „Eurolingua” din cadrul Universităţii „Constantin Brâncuşi” Târgu  Jiu; Societatea Naţională pentru Educaţie şi Cultură „Spiru Haret” – Filiala Gorj; Colegiul Comercial „Virgil Madgearu”  Târgu Jiu; Colegiul Naţional „Ecaterina Teodoroiu” Târgu Jiu.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.