Ambasadorul Poloniei în Gorj


 

 

 

100_4530Ambasadorul Poloniei, Marek Szczygiel,  va participa, marţi, 25 martie, la expoziţia „În ritmul epocii. Viaţa Kazimierei Iłłakowiczówna”, ce va avea loc la Muzeul Judeţean „Alexandru Ştefulescu“. Programul vizitei include întâlniri cu autorităţile locale, dar şi cu directorul general al Complexului Energetic Oltenia, Laurenţiu Ciurel. Tot marţi, ambasadorul va depune o coroană de flori la mormintele soldaților polonezi care se află la Cimitirul Eroilor din Târgu Jiu. Potrivit programului furnizat de ambasadă, diplomatul polonez va vizita şi Muzeul Tezaurului de la Tismana, unde a fost păstrat tezaurul Poloniei în timpul celui de-al doilea război mondial.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.