Ziua Copilului marcată de autorităţi la Preajba


Peste 2000 de elevi din Gorj au participat la activităţile dedicate Zilei de 1 Iunie în cartierul Preajba, la marginea municipiului de pe Jiu. Printre organizatori: Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj, Serviciul Salvamont Gorj, Inspectoratul de Situaţii de Urgenţă Gorj  şi Inspectoratul Judeţean de Poliţie Gorj.
Elevii prezenţi au putut participa la manifestări sportive, au putut admira şi să se fotografieze cu maşinile din dotarea Poliţiei, Pompierilor şi Salvamont Gorj. Printre participanţi s-au regăsit şi conducătorii instituţiilor amintite:prof Ion Işfan-ISJ Gorj, Viorel Caragea-IPJ Gorj şi Sabin Cornoiu-Salvamont Gorj.DSC00034DSC00104

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.