CJRAE Gorj organizează Concursul de muzică ”Artă sau violență? Tu alegi!”


CFS sio Ion ElenaElevii şcolilor şi liceelor din judeţ sunt invitaţi să participe la etapa judeţeană a concursului de muzică „Artă sau violenţă? Tu alegi!”, organizată de Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională (CJRAE) Gorj. Cei care doresc să participe se pot înscrie până la data de 2 martie 2015.

Centrul Judeţean de Resurse şi de Asistenţă Educaţională Gorj organizează în data de 27 martie 2015, cu începere de la ora 10:00, etapa judeţeană a concursului de muzică – „Artă sau violenţă? Tu alegi!” la Colegiul Economic „Virgil Madgearu” Târgu-Jiu. Concursul se va desfăşura pe patru secţiuni: solişti de muzică uşoară/populară (vocal) – ciclurile primar, gimnazial şi liceal, formaţii de muzică uşoară/populară (vocal) – ciclurile primar gimnazial şi liceal, solişti de muzică uşoară/populară (instrumental) – ciclurile primar, gimnazial şi liceal, respectiv formaţii de muzică uşoară/populară (instrumental) – ciclurile primar, gimnazial şi liceal. Înscrierea participanţilor se va face până în data de 2 martie 2015, de către profesorii îndrumători, prin completarea fişei de înscriere şi trimiterea acesteia prin e-mai la adresa: concurscjraegorj@yahoo.com. Elevii care se vor califica în urma etapei judeţene vor participa la etapa regională organizată de Centrul Judeţean de Resurse şi de Asistenţă Educaţională Dolj, care va avea loc în data de 24 aprilie 2015, la Colegiul Tehnic Energetic Craiova. Concursul „Artă sau violenţă? Tu alegi!” vizează promovarea exemplelor de bună practică în scopul prevenirii şi combaterii violenţei din mediul şcolar.

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.