Ziua Internațională a Educației sărbătorită la Bălești


Elevii și cadrele didactice de la Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș” au marcat printr-un program special Ziua Internațională a Educației. Complexul de manifestări s-a derulat în toate cele trei locații de la Ceauru, Bălești și Cornești.

Programul manifestărilor a cuprins un istoric al acestei sărbători care are 21 de ani în România, prezentarea unor mesaje dedicate acestei sărbători din partea MECS, ISJ Gorj și Sindicate, o incursiune în istoricul învățământului din comuna Bălești care datează în această zonă din 1838, invocarea unor personalități ale învățământului din comuna Bălești de-a lungul istoriei, prezentări ale elevilor și cadrelor didactice din comună, dar și alte activități cum ar fi întreceri sportive, drumeții, concursuri etc.

 

Ziua 1 Ziua 2

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.