Echipajul Colegiului Naţional „Spiru Haret” din Târgu-Jiu în etapa naţională a Concursului „Tinerii Dezbat”

Tinerii dezbat Tinerii dezbat 2Echipajul format din elevii Colegiului National ” Spiru Haret”,Alexandra Cătuţoiu, Izabela Ghicioi şi Antonius Eftenoiu a obţinut locul II la etapa regională a concursului „Tinerii dezbat” şi calificarea la etapa naţională. Profesori coordonatori: Elena Gavan si Elena-Aurelia Popescu-Motomancea

În perioada 20 – 22 mai 2016 s-a desfăşurat  la Colegiul Naţional „Ion Minulescu” Slatina, etapa regională a Concursului Naţional „Tinerii Dezbat”, ediţia a VII-a. Au participat  63 de tineri şi 21 de profesori coordonatori din judeţele Dolj, Gorj, Mehedinţi, Teleorman şi Olt.

Concursul Naţional „Tinerii Dezbat” este organizat în fiecare an de Ministerul Educaţiei Naţionale şi Cercetării Ştiinţifice alături de partenerii săi – ARDOR (Asociaţia Română de Dezbateri, Oratorie şi Retorică), în parteneriat cu Romanian-American Foundation, Reprezentanţa UNICEF în România, Consiliul Naţional pentru Combaterea Discriminării şi Departamentul pentru Relaţii Interetnice.

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare: