95 % din manualele elevilor gorjeni procurate


manuale-şcolareInspectoratul Școlar Județean Gorj a primit suma de 202.000 de lei pentru achiziționarea manualelor școlare necesare anului școlar 2016 – 2017, la clasele V- X. Acestea au și fost procurate în proporție de 95%.

Pentru clasele I-IV, unităţile şcolare au făcut comenzi directe. Pentru clasele V-X au fost comandate 43.883 manuale școlare, acestea fiind furnizate în procent de 95%. Potrivit conducerii Inspectoratului Şcolar Judeţean Gorj, manualele pentru clasele amintite au fost ridicate în procent de 75% de la sediul instituţiei. De asemenea, au fost încheiate contracte pentru achiziționarea manualelor pentru clasele a XI-a şi a XII-a. Termenul limită de livrare al acestora este 15 octombrie 2016.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.