Pavel Năstase, noul ministru al Educației


pavel-nastase

Deși s-a vorbit foarte mult de nominalizarea gorjeanului Mihnea Costoiu pentru mandatul din fruntea Ministerului Educației, propunerea oficială a PSD este prof. univ. dr. Pavel Năstase. Pavel Nastase este presedintele Senatului ASE București si a fost rector al instituției.

 

Pavel Nastase este presedintele Senatului Academiei de Studii Economice din Bucuresti (ASE) si a fost rector al institutiei.  Are trei imobile si doua terenuri, un Audi si depozite de peste 1,5 milioane de lei, 135.000 de euro si 35.000 de dolari. Potrivit declaratiilor sale de avere, Pavel Nastase si sotia sa au castigat sume importante atat din activitatea didactica, dar si din programele derulate din fonduri europene.
Nastase a fost rector al ASE in perioada 2012 – 2014. Acesta predă informatica de gestiune, fiind la baza analist si programator. Absolvent de ASE si de Matematica, si-a luat si doctoratul in 1986 tot la ASE cu specializarea Calcul economic si cibernetica economică.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.