Gorjeanul Mihnea Florin Vâlceanu,cel mai bun student din UVT

Gorjeanul Mihnea Florin Vîlceanu, șef de promoție al Universității de Vest din Timișoara-Facultatea de Matematică și Informatică, a obținut, săptămâna trecută, premiul “studentul anului” la specializarea unde învață. Nominalizate la aceeași categorie au mai fost două studente, dar premiul i-a fost oferit lui Mihnea, care excelează la aceste discipline. Președintele comisiei de concurs a fost conf.univ.dr. Vlad Chireac. Premiul i-a fost oferit gorjeanului nostru, sâmbătă, în cadrul Galei Premiilor Universității de Vest din Timișoara, ediția a IV-a 2018.Gorjeanul, care s-a făcut remarcat și la show-ul Vocea României, a arătat că este apreciat de conducerea UVT, fiind felicitat pentru performanțele sale din perioada studenției de rectorul Marilen Pirtea și de prorectorul  Mădălin Bunoiu.

Reclame

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )