Gorjeanul Mihnea Florin Vâlceanu,cel mai bun student din UVT


Gorjeanul Mihnea Florin Vîlceanu, șef de promoție al Universității de Vest din Timișoara-Facultatea de Matematică și Informatică, a obținut, săptămâna trecută, premiul “studentul anului” la specializarea unde învață. Nominalizate la aceeași categorie au mai fost două studente, dar premiul i-a fost oferit lui Mihnea, care excelează la aceste discipline. Președintele comisiei de concurs a fost conf.univ.dr. Vlad Chireac. Premiul i-a fost oferit gorjeanului nostru, sâmbătă, în cadrul Galei Premiilor Universității de Vest din Timișoara, ediția a IV-a 2018.Gorjeanul, care s-a făcut remarcat și la show-ul Vocea României, a arătat că este apreciat de conducerea UVT, fiind felicitat pentru performanțele sale din perioada studenției de rectorul Marilen Pirtea și de prorectorul  Mădălin Bunoiu.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.