Primăria Târgu-Jiu ajută școlile cu dotări


Consiliul Local și Primăria Municipiului Târgu-Jiu  au dat curs solicitărilor venite din partea unităților de învățământ din oraș privind alocarea de fonduri din bugetul local în bugetul propriu al acestora, în vederea achiziționării unor dotări necesare bunei desfășurări a activității didactice. Astfel, o parte din acestea au și fost promovate în Ședința Ordinară a Consiliului Local de la începutul acestei săptămâni, fiind aprobată alocarea de la bugetul local a fondurilor pentru achiziționarea de: echipamente informatice la Colegiul Național ”Ecaterina Teodoroiu”, mobilier școlar și echipamente informatice la Școala Gimnazială ”Ecaterina Teodoroiu” și Școala Gimnazială  ”Constantin Brâncuși”, dotări aferente sistemului de supraveghere video la Colegiului Național ”Tudor Vladimirescu”, dotări pentru blocurile alimentare la Grădinița nr. 8 și Grădinița ”Mihai Eminescu” și dotări cu mobilier pentru amfiteatrul Liceului Tehnologic  Bârsești. Această acțiune este o continuare a programului inițiat la începutul acestui an, de asigurare a unei baze materiale în concordanță cu cerințele actuale, întrucât în prima parte a anului au mai fost achiziționate dotări similare și pentru alte unități școlare din municipiu.

Publicitate

Un gând despre “Primăria Târgu-Jiu ajută școlile cu dotări

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.