Reabilitare și sală de sport la Școala Gimnazială ”Constantin Săvoiu” din Tg-Jiu


 

 

Primăria Târgu-Jiu  anunță o nouă investiție în învățământul gorjean. Școala Gimnazială ”Constantin Săvoiu” va intra în reabilitare. Este vorba despre un proiect de peste 7 milioane de lei.

Vești bune pentru elevii și părinții de la Școala Gimnazială ”Constantin Săvoiu”. Unitatea de învățământ va beneficia de sprijin financiar în vederea modernizării. “Încă un proiect important, de peste 7 milioane de lei, din fonduri europene, intra în linie dreaptă. Este vorba de reabilitarea Școlii Gimnaziale ”Constantin Săvoiu”. Tocmai am fost anunțat că proiectul depus de noi este propus pentru a fi evaluat tehnic și financiar ca etapă în procesul de contractare. În acest caz, pe lângă reabilitarea totală a unității de învățământ, vorbim și de construirea unei săli de sport și a unui amfiteatru, cu fonduri europene. De altfel, această unitate a beneficiat la sfârșitul anului trecut și de terenuri de sport sintetice, investiție în valoare de aproximativ 70.000 lei, mobilier nou și de fonduri pentru dotarea laboratorului de Informatică”, a anunțat primarul Marcel Romanescu pe o rețea de socializare.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.