TELVERDE pus la dispoziție de ISJ Gorj pentru întrebări despre anul școlar


Ministerul Educației a publicat lista numerelor de telefon la care părinții, elevii și profesorii pot afla informații “pe tema reluării/continuării activității în anul școlar 2019-2020”. Liniile telefonice apar la o lună și jumătate după ce toate școlile, grădinițele și universitățile au fost închise și cursurile continuate online, pentru a opri răspândirea COVID-19. 0800816253 este numărul de TELVERDE pus la dispoziție de ISJ Gorj.

Programul de funcționare al liniilor TelVerde este: zilnic, de luni până vineri (cu excepția sărbătorilor legale), între orele 8:30 – 16:30. “Liniile alocate au ca scop informarea strict pe această temă: reluarea/continuarea activității în anul școlar 2019-2020”, precizează Ministerul Educației.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.