Colegiul Tehnic Mătăsari trecut pe online


Autoritățile au decis, duminică, 20 septembrie a.c., suspendarea temporară a cursurilor la Colegiul Tehnic Mătăsari și trecerea la scenariul roșu, după ce secretarul unității de învățământ a fost confirmat ca fiind infectat cu virusul SARS-CoV-2, iar mai mulți profesori cu care a intrat în contact au fost plasați în carantină la domiciliu. Activitățile didactice se vor desfășura on-line, în perioada următoare.

Săptămâna trecută, un elev al Colegiului Tehnic Mătăsari a fost confirmat cu COVID-19, iar mai mulți colegi ai săi și profesori, cu care a intrat în contact, au fost plasați în carantină la domiciliu.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.