Rechizite și cadouri gratuite pentru elevii de la Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș”


Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, elevii de ciclul primar de la Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș” Bălești au primit rechizite și cadouri de la Primăria din localitate. Aproape 200 de elevi din localitate au beneficiat de proiectul UAT Bălești.

Elevii de la Ceauru, Bălești și Cornești din clasele primare au primit pachete cu rechizite și cadouri cu ocazia Sărbătorilor Pascale. Efortul financiar considerabil a fost făcut de Primăria și Consiliul Local Bălești și a adus un zâmbet pe fața micilor școlari. Potrivit informațiilor oferite de unitatea școlară, 185 de elevi au beneficiat de acest proiect.

Profesorul Cornel Șomîcu, directorul Școlii Gimnaziale ”Antonie Mogoș”, a declarat în exclusivitate pentru publicația noastră: ”În numele elevilor și părinților de la Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș”, ținem să mulțumim aleșilor locali, în special domnului primar Mădălin Ion Ungureanu, pentru sprijinul constant acordat unităților școlare din comună!”

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.