Concurs judeţean de dans „Împreună pentru viitor”


STRATEGIA NAŢIONALĂ DE ACŢIUNE COMUNITARĂ

 

 

           Vineri, 29 martie 2013, ora 10,30, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Târgu – Jiu, Consiliul Judeţean Gorj, Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj, Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională Gorj, organizează etapa judeţeană a Concursului Naţional de Dans ,,Împreună pentru viitor” – eveniment ce se desfăşoară în cadrul Strategiei Naţionale de Acţiune Comunitară.

        Secţiunile concursului sunt dans modern şi dans tradiţional. În concurs s – au înscris 5 echipe, 2 la secţinea Dans modern şi 3 la secţinea Dans tradiţional. Fiecare echipă este formată în mod egal din elevi voluntari proveniţi din unităţile de învăţământ care derulează parteneriate în cadrul S.N.A.C. şi elevi beneficiari, cu dizabilităţi certificate.

      Ne propunem ca prin programele de Acţiune Comunitară sa încurajăm implicarea elevilor şi tinerilor, ca voluntari,  în activităţi desfăşurate cu persoane aflate în dificultate în scopul susţinerii procesului de incluziune socială a acestora.

           Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională Gorj asigură buna organizare şi desfăşurare a acestui concurs.

 

Ofelia Tulpan

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.