Rezultate la etapa judeţeană a Concursului Naţional de Dans „Împreună pentru viitor”


Vineri, 29 martie 2013, ora 10,30, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Târgu – Jiu, Consiliul Judeţean Gorj, Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj, Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională Gorj, au organizat etapa judeţeană a Concursului Naţional de Dans ,,Împreună pentru viitor” – eveniment ce se desfăşoară în cadrul Strategiei Naţionale de Acţiune Comunitară.

Secţiunile concursului au fost dans modern şi dans tradiţional. În concurs s – au înscris 5 echipe, 2 la secţinea Dans modern şi 3 la secţinea Dans tradiţional. Fiecare echipă este formată în mod egal din elevi voluntari proveniţi din unităţile de învăţământ care derulează parteneriate în cadrul S.N.A.C. şi elevi beneficiari, cu dizabilităţi certificate.

Rezultate:

DANS TRADITIONAL
Locul I – Echipa Bordeiasul – Scoala Gimnazială Fest IIFest iFest III
Nr.2 Motru
Locul 2- Echipa Hora – Scoala Gimnaziala Alexandru Stefulescu Tg-Jiu
Locul 3- Echipa Prietenii – Scoala Gimnaziala Runcu
DANS MODERN
Locul I – Echipa Styl – Liceul cu Program Sportiv Tg-Jiu
Locul II – Echipa Angels – Scoala Gimnaziala Alexandru Stefulescu Tg-Jiu

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.