Victor Ponta deschide anul şcolar la Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu”


 

 

Liceul_Tudor_Vladimirescu_din_Targu_JiuPremierul Victor Ponta se va afla la Târgu-Jiu pe 16 septembrie 2013 pentru a deschide oficial noul an şcolar. După Colegiul Naţional „Ecaterina Teodoroiu”(2011), Colegiul Naţional „Spiru Haret”(2012), a venit şi rândul celui mai vechi liceu din Gorj, Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu”(înfiinţat în 1890).

 

Premierul României, Victor Ponta, în acelaşi timp şi deputat de Gorj, şi-a făcut un obicei din a deschide anul şcolar la Târgu-Jiu. Anul acesta el va merge la CNTV pentru inaugurarea noului an şcolar. Locaţia nu este întâmplătoare, a fost aleasă de Primăria Târgu-Jiu, deoarece aici s-au investit mulţi bani pentru un cămin la standarde  europene.

Victor Ponta va fi însoţit la Târgu-Jiu de Mihnea Costoiu, ministru delegat pentru Cercetare, gorjean prin naştere. La actualele informaţii despre vizită nu ştim dacă premierul va ajunge şi la Baia de Fier, localitatea sa de domiciliu, unde este de asemenea aşteptat.

 

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.