Elevii şi preşcolarii gorjeni intră în vacanţă o săptămână

101_1925Elevii din învăţământul primar şi grupele din învăţământul preşcolar vor intra în vacanţă de vineri, după terminarea cursurilor, pentru o săptămână, potrivit calendarului aprobat de Ministerul Educaţiei Naţionale.

Următoarea vacanţă de care vor beneficia toţi elevii va începe sâmbătă, 21 decembrie şi se va încheia duminică, 5 ianuarie 2014. Cursurile vor începe luni, 6 ianuarie 2014 şi se vor încheia vineri, 31 ianuarie 2014.

Vacanţa intersemestrială este prevăzută de sâmbătă, 1 februarie 2014, până duminică, 9 februarie 2014, cursurile semestrului al doilea desfăşurându-se de luni, 10 februarie 2014, până vineri, 11 aprilie 2014.

Vacanţa de primăvară este cuprinsă între 12 şi 22 aprilie iar cursurile se vor desfăşura din 23 aprilie până pe 20 iunie. Vacanţa de vară va începe sâmbătă, 21 iunie şi se va încheia duminică, 14 septembrie.

Reclame

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )