Ministrul Remus Pricopie vine sâmbătă în Gorj


PricopieSâmbătă, 1 martie 2014, ministrul Educaţiei Naţionale, Remus Pricopie, va efectua o vizită în Gorj. Din program nu va lipsi o întâlnire cu directorii de şcoli şi inspectorii şcolari dar şi participarea la şedinţa de decernare a titlului de Doctor Honoris Causa pentru Ecaterina Andronescu la Universitatea „Constantin Brâncuşi”

Potrivit lui Ion Işfan, inspectorul şcolar general al judeţului Gorj, sâmbătă se va afla la Târgu-Jiu,într-o vizită oficială,Remus Pricopie.ministrul Educaţiei Naţionale.La ora 9.00 va avea loc în amfiteatrul de la CNSH o întâlnire a acestuia cu directorii de şcoli şi liderii de sindicat din judeţ.

Remus Pricopie va participa la Universitatea „Constantin Brâncuşi“ din Târgu Jiu la şedinţa unde i se  va acorda pe 1 martie fostului ministru al educaţiei, Ecaterina Andronescu, titlul de doctor honoris causa. Ecaterina Andronescu este preşedintele Senatului Universităţii Politehnice din Bucureşti şi fost rector al instituţiei.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.