Elevii gorjeni s-au întors cu patru premii de la Olimpiada Naţională de Matematică

inspectoratul-scolar-judetean-gorjMunca dascălilor gorjeni, în acest caz profesorii de matematică, a fost încununată  în acest an cu patru premii obţinute la Olimpiada Naţională de Matematică. Această competiţie s-a ţinut la Sibiu în perioada 7-11 aprilie 2014.

Potrivit informaţiilor oferite de ISJ Gorj, patru dintre reprezentanţii Gorjului la Olimpiada Naţională de Matematică de la Sibiu s-au întors cu premii. Astfel, patru elevi gorjeni au reușit să obțină o medalie în cadrul competiției. Elevul Tribus-Leon-Roland Bălan, din clasa a VI-a în cadrul Școlii Gimnaziale „Constantin Savoiu” din Târgu Jiu, este cel care a obținut medalie de aur și mențiune în cadrul concursului. Diana Maria Banța, elevă în clasa a V-a la Școala „Gheorghe Tătărăscu” din Târgu Jiu, a obținut medalie de bronz. Elevul Alin Dondera, din clasa a VIII-a la Colegiul Național „George Coșbuc” din Motru, a obținut medalie de bronz, iar Andrei Comăneci, elev în clasa a XI-a la Colegiul Național „Tudor Vladimirescu” din Târgu Jiu, a obținut medalia de argint și este participant la baraj pentru OIM.

Reclame

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )