Mihnea Costoiu şi-a depus candidatura la Senat


 

Mihnea Costoiu candidaturaMinistrul delegat pentru Învăţământ Superior şi Cercetare, gorjeanul Mihnea Costoiu, şi-a depus în 3 mai 2014 candidatura pentru postul de senator de Gorj, post lăsat liber de Toni Mihail Greblă prin plecarea la Curtea Constituţională. Ministrul gorjean a fost secondat de premierul Victor Ponta şi de senatorul Ecaterina Andronescu  la depunerea candidaturii.

Începând cu ora 13.00 a participat la un mare miting electoral la Rovinari, acolo unde a promis reînfiinţarea liceului din Turburea deşi se ştie că nici alte licee rurale din Gorj nu o duc prea bine. Pentru învăţământul din Gorj ar fi benefică o asemenea alegere.

DSC00063DSC00062 PSD fata

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.