Elevul Dumitru Călugăru, medalie de aur la Moscova


 

 Dumitru Călugăru in 2013 la Moscova(primul din dreapta)

Dumitru Călugăru in 2013 la Moscova(primul din dreapta)

Elevul de aur al Gorjului, Dumitru Călugăru din clasa a XI-a de la Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu” a mai adus o medalie de aur ţării la Olimpiada Internaţională de Chimie „D. Mendeleev” desfăşurată în ultima săptămână la Moscova.

Un elev gorjean a fost medaliat cu aur la Olimpiada de Chimie de la Moscova. Dumitru Călugăru este elev al Colegiului Naţional “Tudor Vladimirescu” din Târgu Jiu şi este pentru a patra oară când reuşeşte să aducă o medalie în ţară după participarea la competiţii internaţionale.

 

 

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.