Peste 1300 locuri libere scoase la concurs de UCB


100_4423În luna iulie, Universitatea „Constantin Brâncuşi” (UCB) din Târgu-Jiu organizează admiterea pe bază de dosar. Sunt scoase la concurs 1.332 de locuri, dintre care 879 cu taxă.

Universitatea „Constantin Brâncuşi” din Târgu-Jiu este pregătită să scoată la concurs 1.332 de locuri. La admiterea de anul trecut au fost disponibile 1.295 de locuri. Moise Bojincă, rectorul UCB a declarat:„Avem 1.332 de locuri pentru admitere. 425 sunt locuri bugetate din care 18 pentru tinerii de etnie romă, 8 sunt bugetate pentru studenţi din Republica Moldova – din care 5 cu bursă şi avem 20 de locuri pentru români de pretutindeni, din care 10 cu bursă. 879 de locuri sunt cu taxă”.
Pentru anul universitar 2014-2015, UCB Târgu-Jiu scoate la concurs şi 650 de locuri la programele de masterat, dintre care 510 cu taxă. Pe site-ul Universităţii „Constantin Brâncuşi” este disponibil Regulamentul de organizare şi desfăşurare a admiterii la studiile universitare de licenţă şi master.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.