64 de olimpici premiaţi de ISJ Gorj


 

DSC00081La sfârşitul săptămânii trecute, ISJ Gorj a premiat  atât elevii cât şi profesorii pentru rezultatele şcolare deosebite obţinute în anul şcolar 2013-2014. Elevii care s-au remarcat atât în țară, cât și în străinătate prin rezultatele deosebite obținute la concursuri şi olimpiade au fost premiați, în cadrul unui eveniment organizat la Teatrul Dramatic „Elvira Godeanu”, unde au fost prezente şi cadrele didactice care i-au pregătit pe olimpici. Profesorii au primit diplome pentru pregătirea elevilor lor, iar olimpicii gorjeni au primit şi premii în bani, pe lângă diplomele oferite de conducerea Inspectoratului Şcolar Judeţean Gorj.

Ion Işfan, inspectorul şcolar general al judeţului Gorj, declara cu acest prilej: „Avem 62 de elevi care au fost  premiaţi pentru rezultatele obţinute la olimpiadele naţionale şi doi elevi premiaţi pentru rezultatele obţinute la olimpiadele internaţionale. Premiile au fost oferite de Complexul Energetic Oltenia, un prieten apropiat al copiilor care fac performanţă în judeţul Gorj, motiv pentru care ţin să le mulţumesc încă odată. Fără CEO nu puteam organiza sărbătoarea excelenţei în şcoală, sumele alocate fiind de peste 20 000 de lei.”

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.