În ajutorul lui Flavian!


Coperta 1 - Expozitie Flavian jpgO serie de picturi realizate de artişti cunoscuţi vor fi scoase la vânzare luni, 8 iunie, în cadrul unui eveniment caritabil. Acţiunea va avea loc la Muzeul de Artă din Târgu Jiu iar banii strânși vor fi donați pentru însănătoșirea lui Flavian Voican

Expoziţia cu vânzare va începe la ora 19.00. Toţi gorjenii care vor să intre în posesia unor picturi realizate de artişti consacraţi sunt aşteptaţi la Muzeul de Artă din Târgu Jiu. Banii obţinuţi vor fi donaţi lui Flavian Voican, un băieţel care se luptă cu leucemia. Expoziţia este denumită „Pentru Flavian Voican, al doilea pas“.
Lucrările scoase la vânzare aparţin unor colecţionari bucureşteni consacraţi. Picturile sunt realizate de Constantin Ionescu, Constantin Artachino, Aurel Acasandrei, Elena Muller Stăncescu, Marian Codruz, Gheorghe Ionescu Doru, Eva Cerbu Siegler, Eugen Trucinsky, Horaţiu Dimitriu, Vasile Varga, Alexandru Racu, Vasile Buz, Mişu Teişanu, Nicolae Tempeanu, Dimitrie Serafim, Bernard Naudin, Constantin Piliuţă, George Demetrescu, Ştefan Popescu, Wanda Sachelarie-Vladimirescu, Iosif Steurer, George Catargi, Florian Doboşariu, Romul Ladea şi Andrei Ostap.
Flavian Voican are vârsta de şapte ani şi a fost diagnosticat cu leucemie acută mieloblastică. Un transplant de măduvă este singura şansă de vindecare a băiatului. Pentru ca intervenţia să se poată realiza, familia Voican are nevoie de sprijin financiar. Cei care pot şi doresc să-l ajute pe Flavian o pot face fie în contul în lei RO36RNCB0149143953920001 şi în cel în euro RO09RNCB0149143953920002. Ambele conturi sunt deschise la BCR pe numele Voican Flavian.

Reclame

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.