Bacalaureatul din Gorj în 12 centre de examen


Foto MagheruInspectoratul Şcolar Judeţean (IŞJ) Gorj a comunicat  lista centrelor de examen pentru sesiunea iunie – iulie a examenului de Bacalaureat. Sunt 8 centre de examen în Târgu-Jiu, 2 la Motru și câte unul la Tg-Cărbunești și Turceni.

Anul acesta, absolvenţii claselor a XII-a din judeţul Gorj vor susţine Bacalaureatul în 12 centre de examen, majoritatea organizate la nivelul municipiului Târgu-Jiu. Astfel, la Colegiul Tehnic „Ion Mincu” din Târgu-Jiu ar urma să susţină probele din cadrul examenului de Bacalaureat 400 de candidaţi, 150 de la CT„Ion Mincu”, 100 de la Colegiul Tehnic „General Gheorghe Magheru” Târgu-Jiu şi 150 de la Liceul Tehnologic Bîrseşti. La centrul de examen organizat la Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncuşi” Târgu Jiu vor susţine Bacalaureatul 545 de candidaţi, 225 de la Colegiul „Gheorghe Tătărăscu” Rovinari, 250 de la Colegiul Auto „Traian Vuia” şi 70 de la Liceul Tehnologic Roşia de Amaradia. Circa 400 de absolvenţi de clasa a XII-a ar urma să susţină examenul la Colegiul Comercial „Virgil Madgearu” din Târgu-Jiu (36 de la Liceul Tehnologic Bustuchin şi 360 de la Colegiul Comercial „Virgil Madgearu”), în timp ce alţi 306 candidaţi îşi vor da Bacalaureatul la Colegiul Naţional „Ecaterina Teodoroiu” (35 de la Liceul Roşia Jiu, 20 de la Liceul Tehnologic „G-ral C-tin Sandru” Bîlta şi 251 de la Colegiul Naţional „Ecaterina Teodoroiu”). Centre de examen vor mai fi organizate la: Colegiul Naţional „Spiru Haret” din Târgu-Jiu (378 de candidaţi, 110 de la Liceul Teologic Târgu-Jiu şi 268 de la Colegiul Naţional „Spiru Haret”), Colegiul Naţional „George Coşbuc” Motru (546 de candidaţi, 55 de la Liceul Tehnologic „C-tin Brâncuşi” Peştişani, 65 de la Liceul Tehnologic Tismana, 219 de la Colegiul Tehnic Mătăsari şi 207 de la Colegiul Naţional „George Coşbuc”), Colegiul Tehnic Nr. 2 Târgu-Jiu (491 de candidaţi, 55 de la Liceul Tehnologic Stoina, 177 de la Liceul Energetic Târgu-Jiu şi 259 de la Colegiul Tehnic Nr. 2 Târgu-Jiu), Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu (465 de candidaţi, 111 de la Liceul cu Program Sportiv, 110 de la Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Târgu-Jiu şi 244 de la Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu”), Colegiul Tehnic „Henri Coandă” Târgu-Jiu (465 de candidaţi, 70 de la Liceul Tehnologic Baia de Fier, 145 de la Liceul Tehnologic Ţicleni, 125 de la Colegiul „Mihai Viteazu” Bumbeşti-Jiu şi 125 de la CT „Henri Coandă”), Colegiul Naţional „Tudor Arghezi” Târgu-Cărbuneşti (320 de candidaţi, 180 de la Liceul Teoretic Novaci şi 140 de la CN „Tudor Arghezi”), Liceul Tehnologic Turceni (434 de candidaţi, 113 de la Liceul Tehnologic Bîlteni şi 321 de la Liceul Tehnologic Turceni) şi Colegiul Tehnic Motru (500 de candidaţi).

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.