Premierul Victor Ponta deschide anul școlar la CNET


Deschidere premier 2Pe 14 septembrie 2015, premierul Victor Ponta va deschide anul școlar 2015-2016 la Colegiul Național „Ecaterina Teodoroiu” din municipiu, primarul Florin Cârciumaru afirmând că a primit personal confirmarea prezenței lui Victor Ponta în Gorj, la întâlnirea pe care a avut-o la București cu premierul. Victor Ponta revine la CNET după patru ani, el participând ca deputat la deschiderea anului școlar 2011-2012. S-a adresat o invitație de participare și ministrului Sorin Câmpeanu.

Primarul Florin Cârciumaru a anunţat faptul că Victor Ponta va ajunge la Târgu-Jiu şi pe 1 octombrie 2015, când va participa la festivitățile de deschidere a anului universitar de la Universitatea „Constantin Brâncuși” din Târgu-Jiu, dar şi la Conferința Județeană a PSD Gorj care va avea loc în aceeaşi zi, premierul bifând astfel două evenimente la Târgu-Jiu. Liderul PSD Gorj susține că și-a anunțat participarea în cadrul Conferinței Județene a PSD și Liviu Dragnea, președintele interimar al PSD. „La întâlnirea cu domnul prim-ministru am discutat mai multe probleme legate de activitatea municipiului cât şi de activitatea judeţului. Am discutat despre participarea dumnealui la vizita anului şcolar, deci va fi prezent la Târgu-Jiu pe data de 14. Ba mai mult, va fi prezent şi pe data de 1 octombrie la deschiderea anului universitar”, a declarat primarul Florin Cârciumaru.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.