Marea Unire sărbătorită în avans la Târgu-Jiu

DSC00022 DSC00025 DSC00026 DSC00027 DSC00030 DSC00032 DSC00040 DSC00043 DSC00047 Muzeu 3Şapte şcoli gimnaziale din Gorj şi-au dat mâna pentru realizarea unui proiect  educaţional de mare amploare destinat marcării Zilei Naţionale a României. Școala  Gimnazială ”Constantin Săvoiu” Târgu-Jiu, Școala Gimnazială ”Alexandru Ștefulescu”Târgu-Jiu, Școala Gimnazială ”Constantin Brâncuși” Târgu-Jiu, Școala Gimnazială ”Antonie Mogoș” Ceauru, Școala Gimnazială Nr 1 Rovinari, Școala Gimnazială Nr 1 Motru, Școala Gimnazială Dragotești, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean Gorj, Muzeul Judeţean „Alexandru Ştefulescu” şi Serviciul Judeţean Gorj al Arhivelor Naţionale au organizat miercuri, 25 noiembrie 2015,  Proiectul educaţional „1 DECEMBRIE-ZIUA NAŢIONALĂ A  ROMÂNIEI”.

Au existat trei manifestări distincte de la care vă prezentăm imagini:

1. Concursul de desene România Dodoloață pentru elevi;
2. Simpozionul ”Gorjenii și Marea Unire” pentru cadre didactice;
3. ”Un vis împlinit”-program literar-muzical-coregrafic al elevilor implicați în proiect
Reclame

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare /  Schimbă )