„Engleza pentru cei mici”

Concurs de limba engleză destinat elevilor din clasele 0 – IV

Bibli

Concursul  „Engleza pentru cei mici” se desfăşoară la Filiala pentru Copii a Bibliotecii Judeţene „Christian Tell” Gorj în perioada 1 – 25 martie 2016.Participanţii la concurs trebuie să fie înscrişi/reînscrişi la Filiala pentru Copii a Bibliotecii Judeţene „Christian Tell” în anul 2016.În fiecare zi copiii au dreptul să extragă câte un bileţel cu o întrebare. Întrebările vor fi în limba română, iar răspunsul va trebui tradus în limba engleză. Dacă se cunoaşte răspunsul vor primi 100 puncte.

Bibliografia cu întrebările pentru concurs se va gasi la Filiala pentru Copii a Bibliotecii Judeţene „Christian Tell” Gorj. Participanţilor li se va întocmi de către bibliotecarele o fişă de concurs în care se consemnează: nume, prenume, vârsta, şcoala, clasa, data extragerii bileţelelor, numarul biletului cu întrebărilor extrase şi punctajul obţinut.

Participanţii care vor obţine cele mai multe puncte vor fi recompensaţi cu premii, pe 1 aprilie 2016 (de adevăratelea!).

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare: