GORJUL – Medalie de BRONZ la INFOMATRIX 2016

Diploma_corlan_1Pentru al doilea an consecutiv , elevul  Alexandru Corlan  de la Colegiul Național Ecaterina Teodoroiu a obținut medalie de bronz la Concursul de Informatică INFOMATRIX , desfășurat week-end-ul trecut la București.

Competiția este organizată an de an în România, începând cu 2003 şi îşi propune să reunească elevii şi studenţii cei mai buni din domeniul IT, care se întâlnesc să îşi împărtăşească experienţa.
Pentru faza națională a celei de-a XIV-a ediții a concursului organizat de Fundația Lumina Instituții de Învățământ , în colaborare cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice au fost înscrise 219 proiecte la următoarele secțiuni: „Computer Art”, „Hardware Control”, „Programming”, „Short Movie” și „Robotics”.
Elevul CNET  a participat la secțiunea „Computer Art” cu proiectul „If anyone finds this…..”, ideea proiectului fiind o problemă tot mai serioasă printre oameni , și anume dependența de droguri.
În prezent se pregătește pentru examenul de Bacalaureat , urmând apoi admiterea la Politehnica București.
Alexandru Corlan este un elev deosebit, cu reale calități morale , cu o educație aleasă și cu o continuă dorință de cunoștințe noi, de o permanentă autoperfecționare.

Prof. Carmen Florina Preoteasa

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare: