Elevii de la Liceul Teoretic Novaci, printre cei mai buni din ţară

liceuElevii de la Liceul Teoretic Novaci au avut un an bun în privinţa participării la diverse faze naţionale ale Olimpiadelor, aceştia întorcându-se cu premii importante. Această zestre de rezultate  poate fi îmbunătăţită în luna mai la Olimpiada de Tehnologia Informaţiei de la Bacău.

Liceul Teoretic Novaci este unul dintre cele mai importante din judeţul nostru în privinţa rezultatelor obţinute, deseori elevii de aici concurând cu succes cu cei din ţară după calificări la nivel judeţean. Elevi şi profesori de la Novaci au cu ce se mândri în privinţa performanţelor şcolare.

Doar în acest an, ne-a declarat prof. Mădălina Popica- directoarea liceului, elevii au adus la Novaci trei premii naţionale:

-DRĂGAN MARINELA cls.  a XII-a , Olimpiada Națională la Discipline Economice, mențiune, Timișoara.

-BOBOC BOGDAN     cls. a XII-a , Olimpiada Națională de Informatică, medalie de bronz, Craiova.
 -CÎRSTOC ALEXANDRA-GEORGIANA,  cla a IX-a,   Olimpiada Națională  la Limba Latină, mențiune , Pitești.
De menţionat că elevul Ovidiu Taraleşca este calificat  în mai la faza finală la Olimpiada de tehnologia informației la Bacău.

Completează mai jos detaliile despre tine sau dă clic pe un icon pentru autentificare: