Centre de examen pentru Evaluare Națională și Bacalaureat


colegiul-tudor-vladimirescuInspectoratul Școlar Județean (IȘJ) Gorj a stabilit unde vor fi organizate centrele de examen și de evaluare pentru sesiunea de vară a Bacalaureatului și pentru Evaluarea Națională.

Evaluarea Națională se va susține în Gorj  în 86 de centre de examen, de regulă fiind vorba de aceleași unități de învățământ în care au și absolvit cursurile gimnaziale. La nivelul județului Gorj vor fi organizate tot atâtea centre de comunicare, precum și trei centre zonale de evaluare: Liceul Energetic Târgu-Jiu, Colegiul Tehnic ”Ion Mincu” Târgu-Jiu și Colegiul Tehnic Nr. 2 Târgu-Jiu.

Sesiunea iunie – iulie a examenului de Bacalaureat se va desfășura în douăsprezece centre de examen din județ, aceleași ca și cele din vara anului trecut: Colegiul Tehnic „Ion Mincu” Târgu-Jiu, Şcoala Gimnazială „Constantin Brâncuşi” Târgu Jiu, Colegiul Comercial „Virgil Madgearu” Târgu-Jiu, Colegiul Naţional „Ecaterina Teodoroiu” Târgu-Jiu, Colegiul Naţional „Spiru Haret” din Târgu-Jiu, Colegiul Naţional „George Coşbuc” Motru, Colegiul Tehnic Nr. 2 Târgu-Jiu, Colegiul Naţional „Tudor Vladimirescu” Târgu-Jiu, Colegiul Tehnic „Henri Coandă” Târgu-Jiu, Colegiul Naţional „Tudor Arghezi” Târgu-Cărbuneşti, Liceul Tehnologic Turceni și Colegiul Tehnic Motru. Au apărut însă modificări în ceea ce privește centrele de evaluare zonală. Dacă anul trecut, în sesiunea din vară, acestea au fost organizate la Şcoala Gimnazială „Gheorghe Tătărăscu” Târgu-Jiu, Şcoala Gimnazială „Ecaterina Teodoroiu” Târgu-Jiu şi Şcoala Gimnazială „Sfântul Nicolae” Târgu-Jiu, anul acesta IȘJ Gorj a decis ca ele să fie organizate la Liceul de Arte ”Constantin Brăiloiu” Târgu-Jiu, Liceul cu Program Sportiv Târgu-Jiu și Colegiul Tehnic ”General Gheorghe Magheru”.

 
R.L.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.