Absolvenții de liceu pot solicita vizualizarea lucrărilor


rezultate_bacalaureat_4_01Începând din 21 iulie 2016, absolvenții de liceu pot solicita vizualizarea lucrărilor de la Bacalaureat. Cei care vor solicita își vor putea vedea lucrările la începutul lunii august.

Potrivit procedurii privind vizualizarea de către candidați a lucrărilor proprii susținute în cadrul examenului de Bacalaureat 2016, depunerea cererilor prin care se solicită acest lucru se face la unitatea de învățământ care a fost centru de examen în perioada 21-22 iulie. Centralizarea cererilor de vizualizare a lucrărilor la Comisia de bacalaureat județeană se va face în cursul zilei de 22 iulie, urmând ca pe 25 iulie situația centralizată a acestor cereri să fie transmisă către Comisia de bacalaureat județeană din județul evaluator. Aceasta din urmă le va transmite către directorii unităților de învățământ care au fost centre zonale de evaluare, iar aceștia îi vor transmite fotocopiile lucrărilor solicitate pentru vizualizare, conforme cu originalul. Acest lucru se va întâmpla în zilele de 26 și 27 iulie, urmând ca în perioada 28-29 iulie să fie pregătite fișierele cu fotocopiile lucrărilor solicitate pentru vizualizare și încărcarea lor în FTP, conform procedurii. Vizualizarea lucrărilor de către solicitanți, conform procedurii și a programului stabilit de unitățile de învățământ care au fost centru de examen, va avea loc în perioada 1 – 2 august.

Adrian Constantin Popescu

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.