Gorjul în topul județelor cu școli participante la proiectul Eco Junior


 

591 de instituții de învățământ din România vor participa la proiectul Eco Junior 2017, în care aproximativ 3.000 de cadre didactice, împreună cu voluntarii Asociației Drumeții Montane, vor organiza acțiuni de promovare a mediului înconjurător și a unui stil de viață sănătos în rândul copiilor. Copiii implicați în Eco Junior 2017 vor participa, pe echipe, la activități specifice, în funcție de vârsta lor, și vor învăța lucrul în echipă, să se sprijine unul pe altul, să socialieze și să dobândească abilități caracteristice. Proiectul Eco Junior este organizat, ca în fiecare an, de voluntari.
Pe lista școlilor înscrise pe județe la ediția din acest an a proiectului regăsim Alba 6, Arad 5, Argeș 19, Bacău 22, Bihor 3, Bistrița-Năsăud 6, Botoșani 11, Brăila 8, Brașov 16, București 17, Buzău 48, Călărași 9, Caraș-Severin 9, Cluj 14, Constanța 22, Dâmbovița 45, Dolj 3, Galați 31, Giurgiu 1, Gorj 16, Harghita 3, Hunedoara 7, Ialomița 12, Iași 18, Ilfov 4, Prahova 35, Suceava 29, Neamț 1, Maramureș 15, Mehedinți 9, Mureș 19, Neamț 19, Olt 9, Sălaj 10, Satu Mare 6, Sibiu 14, Teleorman 8, Timiș 21, Tulcea 4, Vâlcea 5, Vaslui 12, Vrancea 21.
Din Gorj participă la proiect elevii de la: Grădiniţa cu Program Prelungit Vis de Copil, Liceul Tehnologic Bîrseşti, Liceul Teologic Tg-Jiu, Şcoala Primară Artanu, Şcoala Gimnazială „Alexandru Ştefulescu”, Şcoala Gimnazială „Gheorghe Tătărăscu”, Școala Gimnazială „Voievod Litovoi”, Scoala Gimnaziala Antonie Mogos-Ceauru, Şcoala Gimnazială Constantin Savoiu Tg-Jiu, Şcoala Gimnazială Godineşti, Şcoala Gimnazială nr. 3 Rovinari, Şcoala Gimnazială nr. 1 Motru, Şcoala Gimnazială nr. 1 Negomir, Şcoala Primară Ursoaia, Negomir.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.