Olimpiada Națională de Informatică la Târgu-Jiu


Municipiul Târgu Jiu găzduiește în aceste zile  etapa naţională a Olimpiadei de Informatică pentru elevii de gimnaziu. Concursurile se  desfăşoară la Colegiul Naţional „Spiru Haret” și Colegiul Național ”Tudor Vladimirescu”.  Se află la Târgu-Jiu  peste 170 de elevi, cei mai buni din toată ţara la această materie.

Competiţia este organizată pentru prima oară de Inspectoratul Şcolar Judeţean, în Târgu Jiu.Festivitatea de deschidere a fost găzduită de un restaurant cunoscut din Târgu-Jiu. Partenerii ISJ Gorj în organizare sunt Consiliul Județean Gorj, Primăria Târgu-Jiu și Prefectura Gorj.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.