Elevii Gorjului au câștigat etapa națională ”Made for Europe” 2018


 

​În acest an s-a derulat cea de-a XII-a ediție a Concursului Național ”Made for Europe”, faza națională desfășurându-se la Constanța în perioada 12-15 aprilie 2018. Gorjenii au avut patru echipaje în finală și toate s-au întors cu premii.

Ministerul Educației Naționale derulează în fiecare an Concursul ”Made for Europe” în vederea valorizării și promovării experiențelor pozitive acumulate de unitățile de învățământ preuniversitar în derularea proiectelor finanțate prin programele comunitare din domeniul educației si formarii profesionale. Cea de-a XII-a ediție a Concursului Național „Made for Europe”, activitate cuprinsă în Calendarul concursurilor naționale școlare finanțate de către M.E.N. în anul școlar 2017-2018, și-a derulat etapa finală la Constanța în aceste zile.

​Concursul naţional „Made for Europe” este deschis tuturor instituţiilor de învăţământ preuniversitar care au fost implicate în proiecte finanţate prin programe europene în anul şcolar 2016-2017.

Echipa din Gorj a obținut următoarele premii:  Locul I – Popescu Bianca – Colegiul Național ,,Tudor Vladimirescu,, Locul I – Negomireanu Ana Cristina – Școala Gimnazială Nr. 1 Urdari, Locul III – Burdulea Bianca, Răzvan Roșca, Butiuc Andrei, Giurca Iulian – Liceul Tehnologic ,, Constantin Brâncuși,, Peștișani; Locul III – Panduru Lorena – Liceul Tehnologic Baia de Fier.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.