10 școli și grădinițe din Gorj se închid din toamnă


 

Inspectoratul Școlar Județean Gorj a anunțat la începutul acestei săptămâni  că în anul școlar viitor, începând cu luna septembrie 2019, cinci școli și cinci grădinițe din județ își vor închide porțile urmare a scăderii numărului de școlari și preșcolari. Este vorba despre grădinițele din: Brătuia-comuna Dănești, Ciorari-comuna Stoina, Andreești-comuna Vladimir, Pișteștii din Deal-comuna Scoarța, Valea Perilor-comuna Cătunele. Nu vor mai funcționa în anul școlar viitor nici școlile primare din: Curtișoara-oraș Bumbești-Jiu, Crețești-oraș Târgu-Cărbunești, Iliești-comuna Ionești, nr.2 Andreești-Vladimir, nr.1 Virșani-comuna Jupânești.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.