Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane marcată la Bumbești Jiu


Ziua Europeană de Luptă Împotriva Traficului de Persoane a fost  marcată la Bumbești Jiu de elevii și profesorii liceului din localitate.

Activitatea de marcare a Zilei Europene de luptă împotriva traficului de persoane-18 octombrie desfășurată în cadrului proiectului de prevenție „Ființele umane nu au pret”, este un proiect inițiat si coordonat de către prof. Lotreanu Nicolae. Activitatea a urmărit creșterea gradului de informare si conștientizare in randul elevilor si a comunității locale asupra fenomenului traficului de persoane, a formelor de exploatare umană și a consecințelor extrem de grave generate de această activitate infracțională. La activitate au participat circa 90 de elevi ai Colegiului „Mihai Viteazul” Bumbesti-Jiu, prof. Tătaru Livia, prof. Piscanu Camelia si reprezentanti ai Inspectoratului de Jandarmi din Bumbesti-Jiu. Activitatea s-a încheiat în mod dinamic, sub forma unui flash mob organizat în centrul orașului Bumbesti-Jiu

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.