Elevii de la Colegiul Tehnic ”General Gheorghe Magheru” în pregătire la Uzinele ”Ford” Craiova


În zilele se 16 și 17 octombrie 2019, Colegiul Tehnic ”General Gheorghe Magheru”   derulează,  in parteneriat cu alte trei  licee din Gorj, Dolj și Vilcea proiectul  ”Stagiile   Europene- pașaport către viitor”. Acest proiect face parte din cadrul ” European Skills Week” derulat de Comisia Europeană.
În cadrul acestor activități,  elevii de la cele patru  licee vor efectua o serie de stagii de pregătire in cadrul Uzinei ”Ford” Craiova și  vor participa la o serie de concursuri cu produse multimedia de prezentare a meseriilor in care se pregătesc elevii participanți.
Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.