Concurs de colinde pentru elevii din Gorj


 

Cele mai frumoase colinde s-au auzit sâmbătă, 7 decembrie 2019, la Teatrul Dramatic ”Elvira Godeanu” în cadrul celei de a IV-a ediții a Concursului de colinde organizat de Scoala Gimnaziala ”Sfântul Nicolae”, Centrul Scolar pentru Educație Incluzivă si Colegiul Tehnic ”Ion Mincu” în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Gorj. La concurs au participat 178 de elevi din 15 unități de învățământ. Grupurile de colindători i-au încântat pe spectatori cu colinde tradiționale și cântece de Craciun. Elevii au dat dovadă de originalitate în interpretare reamintindu-ne astfel de magia sărbătorilor de iarnă atât de mult așteptate de copii. La finalul concursului Ansamblul Ionile Cercel de la Școala Gimnazială CORNELIUS RADU Rădinești, județul Gorj i-a impresionat pe cei prezenți în sală cu un program artistic de excepție cuprinzând cântece patriotice și dansuri populare românești. Elevi, părinți și profesori participanți au intonat împreună Imnul României și au jucat Perinița pe scena Teatrului Elvira Godeanu. Felicitări tuturor elevilor paricipanți și profesorilor implicați în organizare !

Prof. coordonator Cucăilă-Ciulică Mădălina

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.