Elevii de la CNET au dedicat Zilei Naționale un spectacol inedit


 

 

Elevii și cadrele didactice de la Colegiul Național ”Ecaterina Teodoroiu” au dedicat Zilei Naționale un spectacol grandios de teatru, muzică și poezie. Sala Teatrului ”Elvira Godeanu” a fost insuficientă pentru toți participanții.

Evenimentul organizat de elevii și profesorii CNET cu câteva zile înainte de Ziua Națională a presupus prezentarea  piesei de teatru “Ne unim la radio”, sub regia lui Octavian Călina, elev în clasa XIIG, după un text scris de domnul profesor  Elvis Istudorescu. Atmosfera de neuitat, care a trezit în fiecare spectator spiritul patriotic, a fost susținută de “Corala Forte”, din cadrul Colegiului Național “Ecaterina Teodoroiu”. Printre participanți a putut fi remarcat prof. dr. Gheorghe Nichifor, vicepreședinte al Consiliului Județean Gorj și director al acestui liceu în anii trecuți.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.