Iulian Cristache, președintele FNAP, la EMI TV


Iulian Cristache, președintele Federației Naționale a Asociațiilor de Părinți ( FNAP), va fi invitatul jurnalistului Cornel Șomîcu la emisiunea ”EDUcația” de la EMI TV. Interviul va aborda și problema examenelor naționale, acolo unde mulți elevi și părinți sunt îngrijorați că asigurarea unor condiții optime de siguranță nu e posibilă în organizarea acestora.

Președintele FNAP spune că pentru unui elev care dă examen îi va fi greu din punct de vedere emotional să știe că va fi oprit la poarta școlii dacă are temperature mai mare de 37.3 grade. Iulian Cristache arată că va fi greu de dat examenele cu masca pe față timp de cel puțin 3 ore.

Amănunte de la ora 18.00 la EMI TV! Emisiunea ”EDUcația” este o producție Emi TV realizată în colaborare cu Asociația ”Școala Gorjeană”.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.