Adrian Gorun, o nouă recunoaștere academică


Președintele Senatului Universității „Constantin Brâncuși” din Târgu Jiu, profesor universitar doctor Adrian Gorun este, începând din 26 mai 2020, membru de onoare al Academiei Oamenilor de Știință din România. Profesorul universitar doctor Adrian Gorun a fost votat de 98% dintre membri cu drept de vot pentru a deveni membru de onoare, până astăzi fiind membru asociat al AOSR. De asemenea, tot cu această ocazie, cartea președintelui Senatului UCB, ”Pedagogie și Doctrine Pedagogice” a obținut premiul „Constantin Noica” la secțiunea filosofie.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.