Clip video al MEC cu explicații despre cum trebuie să se desfășoare pregătirea elevilor

La sfârșitul primei săptămâni de cursuri de pregătire pentru elevii din clasele a VIII-a și a XII-a, Ministerul Educației publică un video în care explică ce măsuri trebuie respectate în școală.

Fiecare unitate de învățământ trebuie să respecte regulile de distanțare fizică, să asigure materiale de protecție, să realizeze curățenia și dezinfectarea sălilor de curs și să semnalizeze intrările/ieșirile, precum și sensul de deplasare pe coridoare, către sălile de clasă și alte încăperi.

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )