Grădinițe deschise în Gorj pe perioada verii


Opt grădinițe din Gorj vor fi deschise în perioada vacanței de vară, la nivelul județului. Este vorba de cinci unități de învățământ preșcolar din Târgu Jiu, una din Rovinari, una din Bustuchin și una din Bumbești Jiu. Acestea vor trebui să facă față unor condiții sanitare foarte dure.

În luna iulie, în Târgu Jiu va funcționa Grădinița cu Program Prelungit „Lumea Copiilor”, Grădinița cu Program Prelungit Nr.12 Tg-Jiu și Liceul Teologic Tg-Jiu-structura Grădinița cu Program Prelungit Nr. 10 Tg-Jiu.

În luna august, în Târgu Jiu va funcționa Grădinița cu Program Prelungit Nr. 8 – structura Grădinița cu Program Prelungit „Scufița Roșie” Tg-Jiu și Grădinița cu Program Prelungit „Constantin Brâncuși”.

De asemenea, în Rovinari pe timpul verii va funcționa Grădinița cu Program Prelungit Rovinari.

În comuna Bustuchin va funcționa Liceul Tehnologic Bustuchin-structura Grădinița cu Program Prelungit Bustuchin, iar în Bumbești-Jiu Școala Gimnazială Bumbești-Jiu-structura Grădinița cu Program Prelungit Bumbești-Jiu.

Lista completă poate fi consultată accesând următorul link:
https://www.isjgorj.ro/wp-content/uploads/2020/07/Unitati-de-invatamant-prescolar-deschise-in-perioada-verii.pdf

Fiecare unitate de învățământ menționată, va fi deschisă pentru preșcolarii înscriși în anul școlar 2019-2020 în unitatea respective, ai căror părinți au depus o solicitare scrisă în termen, pentru revenirea copiilor la grădiniță în perioada vacanței de vară.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.