Profesorii gorjeni instruiți pentru învățământul online


În perioada 10 – 14 august 2020, Casa Corpului Didactic Gorj organizează pentru cadrele didactice din județ activități și programe de formare care să le asigure dobândirea de competențe didactice și abilități digitale.

Potrivit informațiilor oferite de CCD Gorj, activitățile se vor desfășura în regim online sincron webinar și sunt structurate în două categorii: instruire online privind utilizarea instrumentelor Google G Suite (Gmail, Drive, Meet, Google Classroom) -120 cadre didactice participante și sesiuni de formare continuă online (TIC în activitatea didactică – 150 cadre didactice participante și Integrarea tehnologiilor IT în procesul didactic – 50 cadre didactice participante). Aceste activități au scopul de a iniția cadrele didactice în utilizarea instrumentelor și resurselor educaționale în format digital pentru predarea online.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.