Elevii și părinții vor revenirea la școală


Aproximativ 75% dintre părinții de copii de grădiniță și elevi din România ar dori ca școala să înceapă cât mai repede, 2 din 10 ar dori ca acest lucru să se întâmple după ce rata de infectare scade sub 3 la mie, iar 6% consideră că școala sau grădinița, în format fizic, să înceapă după ce 70% din populație a fost deja imunizată.

De asemenea, 19% cred că școala ar trebui să funcționeze în sistem hibrid (jumătate în clase, jumătate în sistem online), în timp ce doar 4% cred că aceasta ar trebui să continue doar online.

O parte dintre părinți sunt mulțumiți de școala online. În privința modului în care au funcționat în această perioadă cursurile online, există o diferență între opiniile părinților cu copii în sistem gimnazial și cei cu elevi la liceu.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.