Se înmulțesc cazurile de coronavirus în școli


Potrivit cifrelor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Gorj, până la această dată, în unitățile de învățământ din județ au fost confirmate 29 de cazuri de coronavirus. Este vorba de 14 elevi și 15 angajați. Cele mai recente cazuri au fost confirmate la Liceul cu Program Sportiv Târgu-Jiu (1 angajat), Grădinița ”Lumea Copiilor” Târgu-Jiu (1 angajat) și Școala Gimnazială ”Constantin Săvoiu” Târgu-Jiu (două eleve și doi angajați). În prezent, își desfășoară activitatea conform scenariului roșu 10 școli; 260 de unități școlare se află în scenariul galben și 192 în scenariul verde.

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.