Se înmulțesc cazurile de coronavirus în școli

Potrivit cifrelor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Gorj, până la această dată, în unitățile de învățământ din județ au fost confirmate 29 de cazuri de coronavirus. Este vorba de 14 elevi și 15 angajați. Cele mai recente cazuri au fost confirmate la Liceul cu Program Sportiv Târgu-Jiu (1 angajat), Grădinița ”Lumea Copiilor” Târgu-Jiu (1 angajat) și Școala Gimnazială ”Constantin Săvoiu” Târgu-Jiu (două eleve și doi angajați). În prezent, își desfășoară activitatea conform scenariului roșu 10 școli; 260 de unități școlare se află în scenariul galben și 192 în scenariul verde.

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )